• Gratis verzending vanaf 75 € binnen Nederland
  • Eenvoudige retourzending
VBS Knutselen en hobby

DIY Sieraden op een handige sieradenhouderverandering

Instructies Nee. 4100

Instructies Nee. 4100

Moeilijkheidsgraad: Beginners

Werktijden: 30 Notulen

Artikel delen
Afdrukinstructies Bekijk de materiaallijst
Materiële lijst
Maak in een mum van tijd je eigen sieraden en breng orde in je sieradenrekje. Met kralen, hangertjes en elastisch koord maak je armbanden en oorbellen die je qua kleur bij elke outfit kunt afstemmen. Het sieraad knutselen is ideaal voor beginners en zorgt snel voor zichtbare resultaten. Zo worden ook creolen en kleine accessoires je persoonlijke favorieten.
DIY Schmuck an praktischen Schmuckständern
DIY Schmuck an praktischen Schmuckständern

armband Rijg de kralen aan het elastiek
Begin met het op maat knippen van het elastische koord: zo bepaal je meteen hoe comfortabel je kralenarmband straks zit. Meet je pols met een touwtje of een meetlint. Als je je armband liever wat losser draagt, tel er dan ongeveer 2 cm bij op. Knip het elastische koord op deze lengte af en klem het vast in een kralenrijgnaald. De rijgnaald houdt de koord stevig vast, zodat je kleine kralen sneller kunt rijgen en het patroon netjes blijft.

Het kralenpatroon uitstippelen en rijgen
Leg de kralen en hangertjes even voor je neer en bepaal een volgorde. Dat helpt je om bewust kleuraccenten aan te brengen, bijvoorbeeld met enkele opvallende kralen of een klein hangertje als blikvanger. Rijg de kralen vervolgens stuk voor stuk op het elastiek. Trek alles tussendoor even strak aan, zodat er geen gaten ontstaan en het armband er gelijkmatig uitziet. Als je een symmetrisch ontwerp wilt, werk dan vanuit het midden: zet eerst een bijzondere parel of een hanger op en rijg vervolgens afwisselend links en rechts.

armband Afsluiten: stevig vastknopen en netjes afwerken
Zodra de gewenste lengte is bereikt, haal je de koord uit de rijgnaald en knoop je beide uiteinden stevig aan elkaar vast. De knoop is de belangrijkste veiligheidsstap, zodat je sieraad tijdens het dragen niet losraakt. Trek hem stevig aan en controleer of hij goed vastzit. Knip vervolgens de uitstekende uiteinden netjes af. Je elastische kralenarmband is nu klaar en je kunt hem meteen dragen.

Oorbellen met kralen op een kettingsteker maken
Voor pareloorbellen rijg je de parels eerst op een kettingsteek. Een kettingsteek is een metalen staafje met aan het uiteinde een klein stoppertje, zodat de parels er niet afglijden. Knip de kettingsteek met een zijkniptang af op de lengte die bij je ontwerp past. Buig vervolgens het bovenste uiteinde tot een oogje. Een oogje is een klein lusje van draad waaraan je de oorhaken vastmaakt. Zorg ervoor dat je het oogje goed sluit, zodat er niets uit kan glijden. Hang vervolgens de oorhaken erin – en klaar zijn je zelfgemaakte oorbellen met kralen.

Alternatief: snel creolen met kralen rijgen
Voor creolen kun je kralen direct op de creolen rijgen. Zo maak je in een handomdraai unieke creolen, waarbij de kralen als een kleine ringvormige krans fungeren. Let er bij het rijgen op dat je de kleuren gelijkmatig verdeelt, zodat het resultaat er harmonieus uitziet.

Sieraden stijlvol bewaren en combineren
Om te voorkomen dat je armbanden en oorbellen in de knoop raken of krassen krijgen, kun je ze het beste overzichtelijk op een sieradenstandaard bewaren. Zo vind je je favoriete stukken snel terug, kun je nieuwe kleurencombinaties direct naast bestaande ontwerpen hangen en heb je bij je volgende sieraad knutselen meteen inspiratie. De sieradenstandaard biedt je een overzichtelijke opbergplaats voor sieraden en zet je sieradenaccessoires op de kaptafel, in het atelier of in de slaapkamer mooi in de schijnwerpers.

Nu is het jouw beurt
Stel een paar kralen samen in je favoriete kleuren, rijg er armband of oorbellen in je gewenste variant aan en breid je collectie stap voor stap uit. Bijpassende kralen, hangers en accessoires voor de sieraad knutselen vind je in de webshop – zo kun je meteen aan de slag met je volgende set.

diy schmuck
diy schmuck
diy schmuck
diy schmuck
diy schmuck
diy schmuck
DIY Schmuck an praktischen Schmuckständern
DIY Schmuck an praktischen Schmuckständern

Moet hebben

VBS Sieradenstandaard met stoffen armbandenrollen
Lengte: 14 cm
Breedte: 23.5 cm
Hoogte: 24.5 cm
Materiaal: Dennenhout, Stof
19,99 €
Aantal:

VBS Sieradenstandaard met 18 haken
Lengte: 8.5 cm
Breedte: 30.5 cm
Hoogte: 29.5 cm
Materiaal: Dennenhout, Metaal
14,99 €
Aantal:

VBS sieradenstandaard
Lengte: 22 cm
Breedte: 14 cm
Hoogte: 30 cm
Materiaal: Dennenhout
6,99 €
Aantal:

Materiële lijst

VBS Sieradenstandaard met 18 haken
Lengte: 8.5 cm
Breedte: 30.5 cm
Hoogte: 29.5 cm
Materiaal: Dennenhout, Metaal
14,99 €
Aantal:
VBS sieradenstandaard
Lengte: 22 cm
Breedte: 14 cm
Hoogte: 30 cm
Materiaal: Dennenhout
6,99 €
Aantal:
VBS Hangers "Ocean Breeze"
Motief grootte: 10 - 14 mm
Oogdiameter (binnenin): 4 mm
Inhoud: 3 stukken
Materiaal: Metaal
8,99 €
Aantal:
VBS Sieradenstandaard met stoffen armbandenrollen
Lengte: 14 cm
Breedte: 23.5 cm
Hoogte: 24.5 cm
Materiaal: Dennenhout, Stof
19,99 €
Aantal:
Hanger "Voetbal"
Oogdiameter (binnenin): 2 mm
Inhoud: 1 stuk
Breedte: 10 mm
Hoogte: 15 mm
Materiaal: Metaal
2,99 €
Aantal:
Kralen "Voetbal"
Diameter (buiten): 8 mm
Materiaal: Polyvinylchloride (PVC), Metaal
3,99 €
Aantal:
Kralenbox "Dreamy"
Gewicht: 50 g
Diameter (buiten): 7 mm
Dikte: 4 mm
Materiaal: Kunststof
5,99 €
(1 kg = 119,80 €)
Aantal:
Kubuskralen "Dobbelsteen"
Inhoud: 30 stukken
Lengte: 8 mm
Breedte: 8 mm
Hoogte: 8 mm
Materiaal: Kunststof
1,79 €
Aantal:
Glaskralen "Pastel", 6 mm, Roze
Inhoud: 45 stukken
Diameter (buiten): 6 mm
Materiaal: Glas
2,49 €
Aantal:
Glaskralen "Pastel", 6 mm, Wit
Inhoud: 45 stukken
Diameter (buiten): 6 mm
Materiaal: Glas
2,49 €
Aantal:
Glaskralen "Pastel", 6 mm, Lichtgeel
Inhoud: 45 stukken
Diameter (buiten): 6 mm
Materiaal: Glas
2,49 €
Aantal:
Glaskralen "Pastel", 6 mm, Violet
Inhoud: 45 stukken
Diameter (buiten): 6 mm
Materiaal: Glas
2,49 €
Aantal:

U heeft ook deze artikelen nodig:

Glas geslepen glitterkralen, 4 mm, Siam
Inhoud: 25 stukken
Diameter (buiten): 4 mm
Materiaal: Glas
2,99 €
Aantal:
Oorhaken roestvrij staal, 10 stuks
Inhoud: 10 stukken
Lengte: 20 mm
Materiaal: Roestvrij staal
3,39 €
Aantal:
Glas geslepen glitterkralen, 4 mm, Light Siam
Inhoud: 25 stukken
Diameter (buiten): 4 mm
Materiaal: Glas
2,99 €
Aantal:
Glas geslepen glitterkralen, 4 mm, Crystal AB
Inhoud: 25 stukken
Diameter (buiten): 4 mm
Materiaal: Glas
2,99 €
Aantal:
Rocailles "Parelmoer", Fuchsia
Gewicht: 20 g
Diameter (buiten): 2.5 mm
Materiaal: Glas
1,15 €
(1 kg = 57,50 €)
Aantal:
VBS Waskralen, Ø 6 mm, 60 st., Goud
Inhoud: 60 stukken
Diameter (buiten): 6 mm
Materiaal: Kunststof
1,15 €
Aantal:
Katsuki kralen, Wit
Inhoud: 100 stukken
Diameter (buiten): 6 mm
Dikte: 1 mm
Materiaal: Polymer
1,49 €
Aantal:
VBS Acrylkralen "Kleurrijk opaak", Ø 12 mm, 250 g
Aantal onderdelen: 250 - 270
Gewicht: 250 g
Diameter (buiten): 12 mm
Materiaal: Acryl
9,99 €
(1 kg = 39,96 €)
Aantal:
Glitterkralen, Ø 8 mm, 20 stuks, Rainbow
Inhoud: 20 stukken
Diameter (buiten): 8 mm
Materiaal: Glas
1,29 €
Aantal:
Glas geslepen kralen rond, 6 mm, Rijk lichtbruin AB
Inhoud: 20 stukken
Diameter (buiten): 6 mm
Materiaal: Glas
2,39 €
Aantal:
Kettingspelden, met één oogje, 100st, 32mm, verzilverd
Inhoud: 100 stukken
Lengte: 32 mm
Materiaal: Metaal
2,39 €
Aantal:
VBS Stretch-Magic, wit, 5 m, Ø 0,5 mm
Lengte: 5 m
Dikte: 0.5 mm
Materiaal: Latex
1,99 €
(1 m = 0,40 €)
Aantal:
VBS Sieraden tang
Lengte: 14.5 cm
Materiaal: Kunststof, Metaal
4,39 €
Aantal:
Creolen1 paar
Diameter (buiten): 40 mm
Materiaal: Metaal
1,79 €
Aantal:
Polaris kraalmix, 10mm, Zwart
Inhalt: 360 stuk, Ø: 10 mm, Durchmesser (innen): 1,5 mm, Material: Kunststof
9,99 €
Aantal:
Glas geslepen kralen vlinders, Kristal AB
Inhoud: 8 stukken
Lengte: 6 mm
Breedte: 8 mm
Materiaal: Glas
2,49 €
Aantal:
Glazen pinnen gedraaid, 25 mm, Zilver
Gewicht: 12 g
Lengte: 25 mm
Diameter (buiten): 2.3 mm
Materiaal: Glas
1,49 €
(1 kg = 124,17 €)
Aantal:
Glas geslepen kralen, Pastel-Mix
Inhoud: 30 stukken
Diameter (buiten): 6 mm
Materiaal: Glas
1,99 €
Aantal:
Rocailles "Rainbow", Briljant Blauw
Gewicht: 20 g
Diameter (buiten): 2.5 mm
Materiaal: Glas
1,15 €
(1 kg = 57,50 €)
Aantal:
Rocailles "Rainbow", Zilver-Transparant
Gewicht: 20 g
Diameter (buiten): 2.5 mm
Materiaal: Glas
1,15 €
(1 kg = 57,50 €)
Aantal:
Het artikel is succesvol aan uw winkelwagen toegevoegd.
Je winkelwagen is nog leeg
Cookies en andere technologieën toestaan?

Wij verwerken uw gebruikersgegevens door middel van 16 cookies en andere analyse- en traceringstechnologieën ("cookies") om de website te optimaliseren, gebruikersprofielen op te stellen en op interesses gebaseerde advertenties weer te geven. We hebben ook toegang tot informatie op uw eindapparaten of halen deze informatie op. Sommige van de op deze manier verzamelde gegevens geven we ook door aan onze partners, die buiten de Europese Unie gevestigd kunnen zijn, bijvoorbeeld in de Verenigde Staten (zie „Privacyverklaring“). Het kan niet worden uitgesloten dat uw gegevens worden gekoppeld aan andere gegevens die al over u zijn opgeslagen. Door op de knop "Accepteren" te klikken, gaat u akkoord met het gebruik van uw gegevens. U kunt het gebruik van uw gegevens weigeren door op "Weigeren" te klikken. Om uw toestemming op elk gewenst moment in te trekken, ook voor de toekomst, om uw instellingen te wijzigen of voor meer informatie, klikt u op "Privacy-instellingen" in de voettekst van elke pagina.

Verdere opties
Instellingen
Cookies zijn tekstbestanden die door uw webbrowser op uw computer worden geplaatst om bepaalde informatie op te slaan.
altijd actief
Essentiële functionaliteiten
Gegevens die via deze diensten worden verzameld, zijn nodig om basisfuncties voor winkelen te bieden en de technische prestaties van de website te garanderen. Hiervoor wordt informatie uitgewisseld met betrouwbare analysepartners. 
Analysecookies voor een betere dienstverlening
We verzamelen en bewaren gegevens die worden gebruikt om gebruikersgedrag te analyseren en te evalueren om onze diensten te verbeteren. Hierdoor kunnen we bijvoorbeeld de gebruiksvriendelijkheid van uw klantenaccount verbeteren. Hiervoor wordt informatie uitgewisseld met betrouwbare analysepartners. Dit omvat de volgende 2 Cookies en externe aanbieders:
- Google Analytics van Google Google Ireland Limited
- Microsoft Clarity van Microsoft Corp.
Marketing cookies
We verzamelen en bewaren gegevens voor advertentiedoeleinden, waardoor we voor jou relevante advertenties kunnen weergeven op partnersites, in apps & e-mails. Voor dit doel wordt informatie gedeeld met vertrouwde reclamepartners. Hieronder vallen de volgende 14 cookies en derde partijen:
- Google Klantbeoordelingen door Google LLC
- Custom Audiences remarketingfunctie van Meta Platforms Ireland Limited.
- Google Conversion Tracking van Google Ireland Limited
- Remarketing of "Vergelijkbare doelgroepen" functie van Google Ireland Limited
- Microsoft Advertising van Microsoft Corporation
- Affiliate programma "Awin" van AWIN AG
- Facebook van Meta Platforms Ireland Limited
- Instagram van Meta Platforms Ireland Limited
- Pinterest van Pinterest Inc.
- Embedding van YouTube-video's van Google Ireland Limited
- Live chat systeem van MessageBird B.V. (en deze partner dan Sentry van Sentry en Polyfill.io van The Financial Times Limited)
- Gepersonaliseerde aanbevelingen van Optimizely Inc.
- Trustbadge van Trusted Shops AG
- Google Tag Manager van Google Ireland Limited