• Gratis verzending vanaf 75 € binnen Nederland
  • Eenvoudige retourzending
VBS Knutselen en hobby

Een uitgezaagd deurbordje met houtbrander schilderen

Instructies Nee. 4006

Instructies Nee. 4006

Moeilijkheidsgraad: Beginners

Werktijden: 6 Uren

Artikel delen
Afdrukinstructies Bekijk de materiaallijst
Materiële lijst
Met multiplex maak je een winterse decoratie die je helemaal naar je eigen stijl kunt inrichten. Door te zagen, schuren en schilderen krijgt het motief strakke randen en levendige kleuren. De houtbrander schilderen zorgt vervolgens voor fijne lijntjes en een warme houtlook, ideaal voor tekst en details. Zo maak je een persoonlijk deurbordje of wandhanger.
1) Voorbereiding

Zet alle spullen klaar, print het gratis sjabloon uit en plak de vellen aan elkaar.

Knip vervolgens de motieven uit met een schaar, leg ze op het multiplex en trek ze over met een potlood om het motief over te brengen. Zorg ervoor dat je het sjabloon ruimtebesparend op het hout legt, zodat je genoeg ruimte hebt voor alle motieven.

2) Motieven uitzagen

Aanduidingen op het sjabloon: A = pinguïn met bordje, B = hoedrand, C = pompon, D = neus, E = handen, F = voeten

Klem het figuurzaagplankje met behulp van de lijmklem aan de rand van de tafel vast, zodat je veilig kunt zagen en er niets wegglijdt. Leg vervolgens het multiplex op het plankje en begin de motieven uit te zagen. Houd de zaag daarbij loodrecht op het hout en beweeg hem langzaam en zonder al te veel druk op en neer. Om rondingen te zagen, draai je het multiplex tijdens het zagen in de figuurzaag. Zo krijg je mooie rondingen en bochten.

3) Randen gladmaken en motieven beschilderen

Als je alle motieven hebt uitgezaagd, schuur je de randen glad met e schuurpapier of een vijl. Zodra alle randen en hoeken mooi glad zijn, kun je de motieven VBS knutselverf beschilderen.

Voor het houten bord meng je bruine ‘ knutselverf ’ met een beetje water tot een beits en bestrijk je het bord ermee. Als alles goed droog is, kun je de randen van het bord versieren met bruine en zwarte ‘ knutselverf ’. Pak daarvoor een spons, doop die een beetje in de verf en breng de verf stukje voor stukje aan op de randen van het bord.

4) Het bord versieren met een opschrift

Breng nu de tekst met grafietpapier en een potlood over op het houten bord. Leg hiervoor het grafietpapier met de donkere kant op het bord en leg het uitgeprinte sjabloon met de tekst erop Papier. Trek vervolgens de tekst op de sjabloon over met een potlood. Door de druk die je uitoefent, komt de kleur van het grafietpapier op het houten bord terecht.

5) De tekst met een brandpen schrijven

Wacht tot de brandpen goed is opgewarmd en doe een stukje keukenpapier om het handvat, voor het geval het tijdens het branden te heet wordt om vast te houden. Let erop dat het keukenpapier het metaal van de brandpen niet raakt, om te voorkomen dat het vlam vat.

Trek vervolgens de tekst op het houten bordje over met de pen.

6) De pinguïn in elkaar plakken

Lijm nu alle onderdelen aan elkaar met de knutsellijm . Gebruik de decoratieve afbeelding in de handleiding als richtlijn om alle onderdelen op de juiste manier vast te lijmen. Als extra bescherming kun je een laagje acryllak op het beschilderde hout aanbrengen.

Knip een stukje van de ‘ Breibuis ’ af en knoop dit als sjaal om de nek van de pinguïn. Voor wat extra stevigheid kun je dit ook vastplakken.

7) Bevestig draad om het bord op te hangen

Pak nu de boormachine en boor twee gaatjes in het houten bordje. Knip ongeveer 1 meter van de wikkeldraad af, wikkel deze om een pen of penseel om er een spiraalvorm van te maken. Trek de draad voorzichtig een beetje uit elkaar en steek de uiteinden vervolgens door de geboorde gaatjes.

Je schattige pinguïnbordje is nu klaar om opgehangen te worden!

Nu is het jouw beurt! Snuffel eens rond in onze webshop om nog meer ideeën, handleidingen en materialen te vinden voor je volgende winterse knutselproject!

Moet hebben

VBS Multiplex plaat "3 mm"
Inhoud: 3 stukken
Lengte: 50 cm
Breedte: 25 cm
Dikte: 3 mm
Materiaal: Multiplex
8,99 €
(1 m2 = 23,66 €)
Aantal:

Materiële lijst

VBS Multiplex plaat "3 mm"
Inhoud: 3 stukken
Lengte: 50 cm
Breedte: 25 cm
Dikte: 3 mm
Materiaal: Multiplex
8,99 €
(1 m2 = 23,66 €)
Aantal:
Professionele figuurzaagkast, 33 delen
Aantal onderdelen: 33
Lengte: 37.5 cm
Diepte: 8.5 cm
Breedte: 44.5 cm
Materiaal: Hout, Metaal, Kunststof
89,95 €
Adviesprijs 126,95 €
Aantal:

U heeft ook deze artikelen nodig:

Houtbrander Pen
Watt: 30
Materiaal: Kunststof, Metaal
18,99 €
Adviesprijs 20,95 €
Aantal:
VBS Knutselverf, 50 ml, Karmijnrood
Vulvolume: 50 ml
Geschikt voor kinderen
Oplosmiddelvrij
2,99 €
(1 l = 59,80 €)
Aantal:
VBS Knutselverf, 50 ml, Bruin
Vulvolume: 50 ml
Geschikt voor kinderen
Oplosmiddelvrij
2,99 €
(1 l = 59,80 €)
Aantal:
VBS Knutselverf, 50 ml, Terracotta
Vulvolume: 50 ml
Geschikt voor kinderen
Oplosmiddelvrij
2,99 €
(1 l = 59,80 €)
Aantal:
VBS Knutselverf, 50 ml, Zwart
Vulvolume: 50 ml
Geschikt voor kinderen
Oplosmiddelvrij
2,99 €
(1 l = 59,80 €)
Aantal:
VBS Knutselverf, 50 ml, Wit
Vulvolume: 50 ml
Geschikt voor kinderen
Oplosmiddelvrij
2,99 €
(1 l = 59,80 €)
Aantal:
Schuurpapier, set van 6
Lengte: 28 cm
Breedte: 23 cm
5,99 €
Aantal:
VBS Knutsellijm, 80 ml
Vulvolume: 80 ml
Oplosmiddelvrij
2,99 €
(1 l = 37,38 €)
Aantal:
VBS Acryllak, 50 ml, Mat
Vulvolume: 50 ml
3,29 €
(1 l = 65,80 €)
Aantal:
Breibuis, tweekleurig, 18 Naalden/Ø2,2 cm, Rood/Wit
Lengte: 1 m
Diameter (buiten): 2.2 cm
3,19 €
(1 m = 3,19 €)
Aantal:
VBS Schaar "Soft-Grip", set van 2
Gebruik Rechtshandig
Inhoud: 2 stukken
Materiaal: Roestvrij staal, Kunststof
4,49 €
Aantal:
Grafietpapier
Inhoud: 10 stukken
Lengte: 30 cm
Breedte: 21 cm
Materiaal: Papier
5,19 €
(1 m2 = 8,24 €)
Adviesprijs 6,29 €
Aantal:
Wikkeldraad, blauw gegloeid
Lengte: 38 m
Diameter (buiten): 0.65 mm
Materiaal: Metaal
1,99 €
(1 m = 0,05 €)
Aantal:
Het artikel is succesvol aan uw winkelwagen toegevoegd.
Je winkelwagen is nog leeg
Cookies en andere technologieën toestaan?

Wij verwerken uw gebruikersgegevens door middel van 16 cookies en andere analyse- en traceringstechnologieën ("cookies") om de website te optimaliseren, gebruikersprofielen op te stellen en op interesses gebaseerde advertenties weer te geven. We hebben ook toegang tot informatie op uw eindapparaten of halen deze informatie op. Sommige van de op deze manier verzamelde gegevens geven we ook door aan onze partners, die buiten de Europese Unie gevestigd kunnen zijn, bijvoorbeeld in de Verenigde Staten (zie „Privacyverklaring“). Het kan niet worden uitgesloten dat uw gegevens worden gekoppeld aan andere gegevens die al over u zijn opgeslagen. Door op de knop "Accepteren" te klikken, gaat u akkoord met het gebruik van uw gegevens. U kunt het gebruik van uw gegevens weigeren door op "Weigeren" te klikken. Om uw toestemming op elk gewenst moment in te trekken, ook voor de toekomst, om uw instellingen te wijzigen of voor meer informatie, klikt u op "Privacy-instellingen" in de voettekst van elke pagina.

Verdere opties
Instellingen
Cookies zijn tekstbestanden die door uw webbrowser op uw computer worden geplaatst om bepaalde informatie op te slaan.
altijd actief
Essentiële functionaliteiten
Gegevens die via deze diensten worden verzameld, zijn nodig om basisfuncties voor winkelen te bieden en de technische prestaties van de website te garanderen. Hiervoor wordt informatie uitgewisseld met betrouwbare analysepartners. 
Analysecookies voor een betere dienstverlening
We verzamelen en bewaren gegevens die worden gebruikt om gebruikersgedrag te analyseren en te evalueren om onze diensten te verbeteren. Hierdoor kunnen we bijvoorbeeld de gebruiksvriendelijkheid van uw klantenaccount verbeteren. Hiervoor wordt informatie uitgewisseld met betrouwbare analysepartners. Dit omvat de volgende 2 Cookies en externe aanbieders:
- Google Analytics van Google Google Ireland Limited
- Microsoft Clarity van Microsoft Corp.
Marketing cookies
We verzamelen en bewaren gegevens voor advertentiedoeleinden, waardoor we voor jou relevante advertenties kunnen weergeven op partnersites, in apps & e-mails. Voor dit doel wordt informatie gedeeld met vertrouwde reclamepartners. Hieronder vallen de volgende 14 cookies en derde partijen:
- Google Klantbeoordelingen door Google LLC
- Custom Audiences remarketingfunctie van Meta Platforms Ireland Limited.
- Google Conversion Tracking van Google Ireland Limited
- Remarketing of "Vergelijkbare doelgroepen" functie van Google Ireland Limited
- Microsoft Advertising van Microsoft Corporation
- Affiliate programma "Awin" van AWIN AG
- Facebook van Meta Platforms Ireland Limited
- Instagram van Meta Platforms Ireland Limited
- Pinterest van Pinterest Inc.
- Embedding van YouTube-video's van Google Ireland Limited
- Live chat systeem van MessageBird B.V. (en deze partner dan Sentry van Sentry en Polyfill.io van The Financial Times Limited)
- Gepersonaliseerde aanbevelingen van Optimizely Inc.
- Trustbadge van Trusted Shops AG
- Google Tag Manager van Google Ireland Limited